RELIGIA

Szokujące słowa hierarchy: taka powinna być postawa chrześcijan w wojnie z islamem!

Od maja trwa konflikt o miasto Marawi, zajęte przez ISIS. Obecnie trwają walki, rebelianci są w odwrocie, jednak siły rządowe do dziś nie zdołały się uporać z przeciwnikiem.

Kard. Luis Tagle przestrzega Filipińczyków przed wojną religijną w ich kraju. Taki jest cel rebeliantów, związanych z tak zwanym Państwem Islamskim. 23 maja zajęli oni miasto Marawi na wyspie Mindanao, sprofanowali i spalili katolicką katedrę oraz protestancką szkołę. Wzięli też wielu zakładników, w tym księdza i kilkunastu katolików. W Marawi wciąż trwają walki sił rządowych z islamskimi rebeliantami. Wczoraj oficjalnie został zatwierdzony stan wojenny w południowej części Mindanao.

 

W tym kontekście kard. Luis Tagle zachęca Filipińczyków, by nie dali się podzielić, lecz pamiętali o dobrych relacjach między chrześcijanami i muzułmanami. Zdaniem metropolity Manili relacje te są na tyle dobre, że islamistom nie uda się wprowadzić podziałów i przekształcić konfliktu na Mindanao w wojnę religijną. Tym niemniej zachęca on swych rodaków do ostrożności i zwracania uwagi na wszystkie pozytywne sygnały, na wszelkie przejawy miłości, nadziei i światła we wzajemnych relacjach. W obliczu konfliktu w Marawi filipińscy chrześcijanie i muzułmanie muszą się wykazać jednością – podkreśla kard. Tagle.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Franciszek, rozeznawanie, sztywne zasady moralne i potencjalna destrukcja moralności

Redakcja malydziennik

Polscy SPORTOWCY popierają HOMOSEKSUALIZM! Przeczytaj, KTÓRY z nich jest ZA!

M. A.

Co oznacza dogmat o Niepokalanym Poczęciu NMP?

Redakcja malydziennik
Ładuję....