RELIGIA

Szokujące! Ksiądz suspendowany za odmowę uznania, że rozwodnicy w ponownych związkach mogą przystępować do Komunii!

Trudno nie uznać tych doniesień za szokujące. W kolumbijskiej diecezji Pereira biskup suspendował księdza za to, że odmówił on przyjęcia dopuszczającej do Komunii świętej rozwodników w ponownych związkach interpretacji „Amoris laetitia”. Zdaniem biskupa odmowa ta oznacza zerwanie jedności z Papieżem.

Ojciec Luis Alberto Uribe Medina od jakiegoś czasu głosił nauczanie Kościoła zawarte choćby w „Familiaris consortio” św. Jana Pawła II i odmawiał uznania, że rozwodnicy w ponownych związkach mogą przystępować do Komunii świętej, bez spełnienia jakichkolwiek warunków. Biskup Rigoberto Corredor wezwał go więc – w obecności czterech księży diecezji –  do odwołania tych poglądów, dotyczących Eucharystii i małżeństwa.

 

Kapłan odmówił i podtrzymał swoje stanowisko. Biskup podjął więc decyzję o suspendowaniu go na podstawie kanonu 1364, paragrafu 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, który stanowi, że „odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, przy zachowaniu przepisu”. W największym skrócie oznacza to, że biskup uznał, że wierność nauczaniu św. Jana Pawła II jest „herezją lub schizmą”. Biskup zacytował w dokumencie także par. 2 tego kanonu, który stanowi: „Jeśli tego domaga się długotrwały upór lub wielkość zgorszenia, można dołączyć także inne kary, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego”.

Źródło: Rorate-caeli.blogspot.com/Pch24.pl

Komentarze

Zobacz także

Przywrócić monarchię!!! „To daje spokój państwu”

Redakcja malydziennik

Nadzieja to wcale nie optymizm! Sprawdź, co na ten temat mówi Franciszek

Islamiści połamali krzyże, roztrzaskali święte figury. Chrześcijanie się jednak nie poddali

Redakcja malydziennik
Ładuję....