CYWILIZACJA

SZOK! Równe prawa dla kobiet? Na pewno nie w XXI wieku!

równouprawnienie

W 2018 roku minęło 100 lat od zrównania praw kobiet i mężczyzn w Polsce. Tak na prawdę kobiety na pełne równouprawnienie będą musiały poczekać…około 202 lata!

W ostatnim czasie sytuacja znacząco się poprawiła i kobiety coraz częściej trafiają do biznesu czy polityki i obejmują eksponowane stanowiska. Jednak nadal nie mają równego dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej, rynku pracy czy wysokości zarobków.

Światowe Forum Ekonomiczne postanowiło sprawdzić, kiedy  nastąpi pełne równouprawnienie kobiet i mężczyzn i wyniki nie są optymistyczne. Jeśli zmiany będą dokonywały się w takim tempie jak teraz, równość kobiet i mężczyzn nastąpi dopiero za… 202 lata.

Z raportu wynika, że, największa przepaść między płciami wciąż jest widoczna w polityce. Tam kobiety mają obecnie dostęp do zaledwie 22 proc. władzy posiadanej przez mężczyzn. Druga najbardziej rażąca różnica występuje w biznesie i gospodarce, gdzie kobiety posiadają 58 proc. tego, co mężczyźni. Pozostałe dziedziny wyglądają nieco bardziej optymistycznie, w tym medycyna i edukacja, w których te różnice powoli zanikają – choć wciąż są kraje, gdzie kobiety mają trudniejszy dostęp do opieki zdrowotnej i wiele z nich jest analfabetkami.

Badanie dotyczyło wyłącznie twardych danych, które można mierzyć statystycznie co oznacza, że nikt nie może zagwarantować, że kobiety za 202 lata nie będą ofiarami poniżających i seksistowskich docinek.

Źródło: Rzeczpospolita

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/poslanka-kukiz15-czuje-sie-obrazona-jako-kobieta/

Komentarze

Zobacz także

Melanie dała radę! ZOBACZ, jak prowadzi prognozę pogody – pomimo zespołu Downa może normalnie żyć, nawet we Francji

Sensacyjne odkrycie na Biegunie Południowym. Kilometr pod lodem znaleźli życie

Redakcja malydziennik

Sąd Najwyższy nie może poprzeć dyskryminacji i TAKICH eksperymentów – sprawa nauczycielki z Krapkowic wraca na wokandę

Redakcja malydziennik
Ładuję....