POLITYKA

SZOK! Opublikujesz zdjęcie aborcji dostaniesz dwa lata więzienia!

We Francji za publikowanie zdjęć abortowanych dzieci może grozić dwa lata więzienia – mówiła w Telewizji Republika Magdalena Olek z Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

„Francuskie Zgromadzenie Narodowe, a potem Senat przegłosowały projekt ustawy, która ma penalizować wszelkie działania mające wywierać moralną lub psychologiczną presję na osobach poszukujących informacji o aborcji, na kobietach które chciałyby przeprowadzić aborcję.” – mówiła w naszym studio pani Olek.

 

 Jaka kara grozi za wymienione działania? „Aż dwa lata pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 30 tys. euro. To kara za publikowanie informacji, które mogą wywierać presję na kobietach które szukają informacji o aborcji i chciałyby ją przeprowadzić. Przykładowo to publikowanie zdjęć abortowanych dzieci, relacji kobiet które przeżyły dramat aborcji, publikowanie statystyk które mówią że aborcja źle wpływa na zdrowie kobiet. To wszystko może być interpretowane jako wywieranie presji na kobietach, które chciałyby przeprowadzić aborcję.”

 

Takie działania prawne nie są we Francji niczym nowym. Magdalena Olek krótko opisała zmiany zachodzące w Republice Francuskiej: „Francja ma bardzo liberalne prawo, jeśli chodzi o możliwość przeprowadzenia aborcji. Jest ona finansowana przez państwo. Ogranicza się możliwość wpływania na kobiety, by nie przeprowadzały tych zabiegów, aby przebić się do świadomości Francuzów że aborcja jest morderstwem dzieci, że jest zła i wpływa na zdrowie kobiety.”

Źródło: TelewizjaRepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Sprawa Beaty Szydło to nie jest kwestia zaufania, ale smaku. Estetyka bywa pomocna także w polityce

Redakcja malydziennik

Nieładnie, Komorowski grozi obecnemu prezydentowi TRYBUNAŁEM STANU

Clinton zwiększa przewagę nad Trumpem. NAJNOWSZY SONDAŻ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....