CYWILIZACJA

Szkoła nie zając, nie ucieknie, Lepiej za wcześnie nie posyłaj dziecka do szkoły

Lepiej się nie spieszyć – przekonują naukowcy z Uniwersytetu Stanforda. Przebadali oni bowiem duńskich nastolatków i doszli do wniosku, że nie warto posyłać dzieci do szkoły zbyt wcześnie, bo to jest dla nich… szkodliwe.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda zauważyli, że już opóźnienie o rok pójścia dziecka do przedszkola redukuje poziom nieuwagi oraz nadpobudliwości dzieci w średnim wieku 11 lat aż o 73 proc. Badacze podkreślili też, że dzieci o niskiej nadpobudliwości i umiejętności utrzymania koncentracji otrzymywały w szkole lepsze oceny.

 

Co więcej, pozytywny wpływ opóźnienia wysłania dziecka do szkoły nie tylko nie zmniejsza się wraz z czasem, ale wręcz odwrotnie. „Przetrzymanie” dziecka w domu właściwie wyklucza, że przeciętny 11-latek będzie miał wskaźniki wspomnianych zaburzeń powyżej normy.

 

W krajach takich jak Niemcy i Finlandia już obecnie dzieci zaczynają naukę relatywnie późno. Nie wpływa to negatywnie na ich szkolne osiągnięcia – Finowie osiągają regularnie dobre wyniki w międzynarodowych testach 15-latków.

 

Źródło: forsal.pl

Komentarze

Zobacz także

Uważaj na NIEBIESKIEGO WIELORYBA. Może zaatakować Twoje dziecko…

To państwo zakazało grania DESPACITO! Mają już dość?

MILION złotych dla Syrii – przekazują wierni diecezji…

Redakcja malydziennik
Ładuję....