CYWILIZACJA

Szczyt głupoty został osiągnięty. Włoski nauczyciel uczył dzieci kolęd, ale… Nie uwierzysz, że można zrobić coś tak idiotycznego!

Kolędy, jak wiadomo, to fajna sprawa. Problem zaczyna się, gdy w szkole są muzułmanie, a nauczycielom brakuje rozumu, by dostrzec, że uczenie ich kolęd w niczym nie narusza ich wolności religijnej.

Niestety rozumu zabrakło w jednej ze szkół podstawowych we Friuli Venezia Giulia (nieopodal Pordenone). Tam nauczyciel uczył dzieci kolęd, ale żeby nie skrzywdzić muzułmanów nakazał zmienianie imienia Jezus na słowo Peru.

 

Nie trzeba wiele wyobraźni, żeby sobie uświadomić, jak to wyglądało. Nie znak włoskich kolęd, ale i w polskich brzmiałoby to absurdalnie. „Przybieżeli do Peru pasterze”; „Peru malusieńkie”, a może nawet „Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Peru i Panienki”, i wreszcie „Lulajże Peruniu”.

 

Rodzice zorientowali się, że coś jest nie tak, gdy ich dzieci zaczęły śpiewać przerobione kolędy w domu. Gdy sprawa stała się jawna została jednoznacznie potępiona przez prawicowych polityków. „Takie inicjatywy zagrażają naszej tożsamości, fałszują historię i są próbą wprawadzania dzieci w walkę polityczną” – podkreśliła  Sandra Savino z Forza Italia.

Źródło: JihadWatch.org

Komentarze

Zobacz także

Jeśli TAM pojechałeś lub pojedziesz, UWAŻAJ! Ewakuowano 10 tysięcy osób (WIDEO)

Redakcja malydziennik

TRAGEDIA! NIEMOWLĘ wylało na siebie WRZĄTEK. Szpital nie udzielił pomocy

Redakcja malydziennik

Oto 10 teorii spiskowych, które okazały się … prawdą!

Redakcja malydziennik
Ładuję....