POLITYKA

Sytuacja w Polsce jest dużo LEPSZA – zarówno, gdy chodzi o politykę, jak i gospodarkę. Sprawdź sondaż

Kwiecień przyniósł poprawę nastrojów społecznych. Po marcowym spadku, poprawiły się oceny ogólnej oraz politycznej sytuacji w kraju, lepiej postrzegana jest też sytuacja gospodarcza w Polsce – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

W kwietni 38 proc. badanych twierdzi, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku, 47 proc. jest zdania przeciwnego.

 

"W ostatnim miesiącu poprawiły się także oceny sytuacji politycznej w Polsce. Za złą uważa ją obecnie 44 proc. badanych (spadek o 2 punkty procentowe w stosunku do marca), natomiast za dobrą – jedna piąta (19 proc., wzrost o 3 punkty). Co trzeci respondent (32 proc., spadek o 2 punkty) twierdzi, że sytuacja polityczna w kraju jest przeciętna – ani dobra, ani zła. Są to wartości niemal identyczne z odnotowanymi w lutym" – czytamy w sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

 

Poprawiła się także ocena sytuacji gospodarczej w kraju. "W stosunku do marca zdecydowanie poprawiły się oceny sytuacji gospodarczej w Polsce – pisze CBOS. Według badania, odsetek osób oceniających ją dobrze wzrósł o 8 punktów procentowych" – do 39 proc. Prawie taka sama liczba badanych (38 proc., spadek o 5 punktów) sądzi, że sytuacja gospodarcza jest przeciętna, a mniej niż co piąty respondent (18 proc.) określa ją jako złą.

 

"To najlepsze oceny stanu gospodarki od początku działalności obecnego rządu" – czytamy dalej. Badanie przeprowadzono w dniach 30 marca – 6 kwietnia 2017 r. na liczącej 1075 osób, reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Trochę inne spojrzenie na nastroje konsumentów – w kwietniu odsetek osób oceniających syt. gospodarczą dobrze był rekordowy (wg @CBOS_Info). pic.twitter.com/evFlQ8k5xx

— mBank Research (@mbank_research) 20 kwietnia 2017

Źródło: CBOS/ telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Kolonizacja kulturowa zawsze prowadzi do prześladowania chrześcijan. Papież bez ogródek o złej nowoczesności

Redakcja malydziennik

Wyszkowski o Lechu Wałęsie: ZDRAJCA. Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu!

Redakcja malydziennik

Chiny zaatakowały USA! Wojna!

Redakcja malydziennik
Ładuję....