Sytuacja w Polsce jest dużo LEPSZA - zarówno, gdy chodzi o politykę, jak i gospodarkę. Sprawdź sondaż

Kwiecień przyniósł poprawę nastrojów społecznych. Po marcowym spadku, poprawiły się oceny ogólnej oraz politycznej sytuacji w kraju, lepiej postrzegana jest też sytuacja gospodarcza w Polsce – wynika z najnowszego sondażu CBOS.
W kwietni 38 proc. badanych twierdzi, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku, 47 proc. jest zdania przeciwnego.

 

"W ostatnim miesiącu poprawiły się także oceny sytuacji politycznej w Polsce. Za złą uważa ją obecnie 44 proc. badanych (spadek o 2 punkty procentowe w stosunku do marca), natomiast za dobrą - jedna piąta (19 proc., wzrost o 3 punkty). Co trzeci respondent (32 proc., spadek o 2 punkty) twierdzi, że sytuacja polityczna w kraju jest przeciętna - ani dobra, ani zła. Są to wartości niemal identyczne z odnotowanymi w lutym" – czytamy w sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

 

Poprawiła się także ocena sytuacji gospodarczej w kraju. "W stosunku do marca zdecydowanie poprawiły się oceny sytuacji gospodarczej w Polsce – pisze CBOS. Według badania, odsetek osób oceniających ją dobrze wzrósł o 8 punktów procentowych" - do 39 proc. Prawie taka sama liczba badanych (38 proc., spadek o 5 punktów) sądzi, że sytuacja gospodarcza jest przeciętna, a mniej niż co piąty respondent (18 proc.) określa ją jako złą.

 

"To najlepsze oceny stanu gospodarki od początku działalności obecnego rządu" – czytamy dalej. Badanie przeprowadzono w dniach 30 marca – 6 kwietnia 2017 r. na liczącej 1075 osób, reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.Autor: la

Źródło: CBOS/ telewizjarepublika.pl

15:11 20 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie