Świat stoi na skraju katastrofy nuklearnej. To działanie to krzyk rozpaczy!

Fot. Flickr
Świat znajduje się na granicy nowej wojny światowej, która może przekształcić się w konflikt nuklearny. To ostrzeżenie bardzo mocno pada z ust…
… papieża Franciszka. I właśnie chcą przeciwdziałać tej wielkiej wojnie, Ojciec Święty poprosił, żeby w przeddzień rozpoczęcia nowego 2018 roku rozesłano do ludzi szokujące zdjęcie z końca II wojny światowej.

 

Zdjęcie przedstawia japońskiego chłopca niosącego na plecach swojego młodszego brata, który zginął w czasie po zrzuceniu bomby atomowej na Nagasaki 9 sierpnia 1945 roku. Chłopiec niesie brata do krematorium. Autorem wstrząsającego zdjęcia jest Joseph Roger O’Donnell. Franciszek na odwrocie zdjęcia zawarł krótkie zdanie: „Owoce wojny” i podpisał się. 

 

To działanie jest niewątpliwie wielkim krzykiem rozpaczy, ostrzeżeniem skierowanym do świata. Papież, o czym wielokrotnie mówił, jest przekonany, że znajdujemy się obecnie w stanie „fragmentarycznej III wojny światowej”, która łatwo może skierować świat ku zagładzie jądrowej. 

 

Zdjęcia, które wysyła do nas Ojciec święty ma nam przypominać, że poza wielką geopolityką, poza istotnymi interesami państw i narodów, i wreszcie poza interesami przemysłu korzystającego z wojny jest jeszcze dobro zwyczajnych ludzi, którzy zawsze na wojnie tracą. Historia widziana z dołu uświadamia, że trzeba zrobić wszystko, by nie dopuścić do wielkiej wojny.

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl/Twitter.com

13:53 31 grudnia 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie