POLITYKA

Sprawdź, który kotek będzie martwy. Skandaliczne eksperymenty dla uczniów!

To zadanie pochodzi z jednego z podręczników używanych w prywatnych szkołach indyjskich. Autorzy książki sugerują umieszczenie dwóch kotów w dwóch pudełkach – jedno z nich nie powinno posiadać otworów wentylacyjnych – informuje BBC. Dla jednego ze zwierząt eksperyment skończy się tragicznie.

Eksperyment opisany w podręczniku "Nasz zielony świat" ma udowodnić, że powietrze jest niezbędne do życia. Trudno z tą tezą dyskutować, niemniej jednak pomysł na udowodnienie tej tezy jest bardzo kontrowersyjny. 

 

Co więc będzie potrzebne do eksperymentu? Otóż potrzebne będą: dwa małe kotki i dwa pudełka. Zgodnie z instrukcją, jednego zwierzaka należy umieści w pudełku posiadającym otwory, drugie ma być zupełnie szczelne. "Zamknij kotki w pudełku, po pewnym czasie otwórz je. Co widzisz? W skrzynce bez otworów znajduje się martwy kotek" – cytuje eksperyment BBC.
 

Zadanie wywołało spore oburzenie. Obrońcy praw zwierząt przekonują, że podobne treści zagrażają zarówno zwierzętom, jak i dzieciom.

 

"O sprawie zawiadamiał nas jeden z rodziców, kilka miesięcy temu, prosząc o usunięcie tekstu z książki, tłumacząc, że jest szkodliwa dla dzieci" – przekazało wydawnictwo odpowiedzialne za tę publikację.

 

Autorzy feralnej książki zapowiedzieli również, że wycofają ją z dystrybucji, a w przyszłym roku podręcznik ukaże się już bez tego eksperymentu. 

Źródło: interia.pl

Komentarze

Zobacz także

PILNE! O krok od WOJNY! Trump odwołuje atak w ostatniej chwili

Redakcja malydziennik

Przeszczepili mu dłonie. Z jego ciałem zaczęło się dziać coś dziwnego!

Redakcja malydziennik

Powstanie w getcie to również polskie powstanie. Cześć i chwała bohaterom!

Redakcja malydziennik
Ładuję....