SKANDAL! Biskupi francuscy oddali hołd promotorce aborcji...

Konferencja Episkopatu Francji podjęła decyzję o upamiętnieniu osoby odpowiedzialnej za legalizację aborcji we Francji. Tchórzliwa i konformistyczna postawa francuskich hierarchów spotkała się z krytyką katolickich mediów. Jeden z komentujących dziennikarzy napisał, że Francję spotka za to kara Boża.
Oddajemy cześć jej postawie jako kobiecie stanu, jej woli budowy braterskiej Europy i przekonaniu, że aborcja to zawsze dramat” – komunikat takiej treści pojawił się na Twitterze francuskiego Episkopatu. W tym samym dniu zmarła Simone Veil, była minister zdrowia odpowiedzialna za przeforsowanie legalizacji aborcji we Francji w 1975 roku. Simone Veil wspomniała, że liberalizacja prawa aborcyjnego była możliwa dzięki słabemu oporowi ze strony francuskich biskupów. Według szacunków, wskutek ustawy, rocznie mordowanych jest 200 tysięcy dzieci. 

Autor podpisujący się pseudonimem „New Catholic” napisał na blogu Rorate Caeli, że „pamięć po niej [Simone Veil - przyp. red.] to pamięć po niszczycielce ongiś dumnego narodu dokonanego przez ludobójstwo nienarodzonych dzieci. Niech Bóg ma litość nad jej duszą, to wszystko, co katolicy mogą powiedzieć”. Dziennikarz stwierdził także, że Francję czeka los podobny do losu Niniwy - ukaranej za sprzeniewierzenie się Bogu.

Od czasu rewolucji francuskiej Francja stacza się moralnie na samo dno. Święty Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Francji w 1985 roku zadał Francuzom wymowne pytanie: „Francjo, najstarsza córo Kościoła, co zrobiłaś ze swoim dziedzictwem?Autor: Franciszek Klocek

Źródło: pch24.pl

19:18 6 lipca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie