Sinead O'Connor tak bardzo bała się gwałtu i molestowania, że…

Sinead O'Connor udzieliła wywiadu telewizyjnemu psychologowi, doktorowi Philowi. Opowiadała w nim o cierpieniach doznanych ze strony matki, a także wyjaśniła, dlaczego zawsze goliła głowę i nie dbała o własną kobiecość.
"Moja siostra miała najpiękniejsze czerwone włosy, piękne czerwone włosy” - mówiła piosenkarka. „Moja matka uważała, że jej włosy są okropne, obrzydliwe. Ja miałam wtedy długie włosy. Matka jak nas komuś przedstawiała, to mówiła, że ja jestem jej ładną córką, a moja siostra - to córka brzydka. Nie chciałam być ładna, dlatego ogoliłam swoją głowę”.

 

Ale był jeszcze jeden powód: „Bycie ładnym po prostu jest niebezpieczne. Nie chciałam z tego powodu być zgwałcona, czy molestowana.. Nie chciałam się ubierać jak dziewczyna. Jak jesteś ładna, inne dziewczyny są zazdrosne i dochodzi między nimi do bójek”. 

 

Sinead O’Connor dodała, że ​​także przemysł muzyczny wywarł wpływ na jej decyzję o zachowaniu  androgynicznego wyglądu. "Zapytano mnie pewnego dnia, czy będę miała długie włosy i czy będę nosiła krótkie spódniczki. Oni chceli sprzedawać moją seksualność. Nie chcę tego sprzedawać. Chciałam odnieść sukces ze względu na mój talent, a nie z powodu tego, że jestem. ładna”. 

 

Ostatnio piosenkarka ogłosiła na Facebooku, że legalnie zmienia swoje imię  i nazwisko na „Magda Davitt”. W ten sposób chce się uwolnić od swoich rodzinnych korzeni. 

 Autor: gb

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik

14:29 13 września 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie