POLITYKA

Sensacyjne doniesienia: Autosan to jedna wielka ściema, ktoś celowo spóźnił się z ofertą

Przetarg na produkcję autobusów dla polskiej armii został rozstrzygnięty na korzyść niemieckiego MAN. Autosan, który należy do polskiego państwa nie przegrał wyścigu przypadkowo.

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" sugeruje, że oferta na dostarczenie wojsku autobusów przez Autosan była celowo dostarczona zbyt późno. Chodzi o przetarg za blisko 30 mln złotych, który zakładał dostarczenie armii 26 autobusów. Został on wygrany przez jedynego dostawcę – producenta MAN-ów. Polska firma, Autosan, która została przejęta przez Skarb Państwa, spóźniła się ze złożeniem oferty o 20 min.

 

Szef przedsiębiorstwa już powziął kroki przeciwko dyrektorowi odpowiedzialnemu za przetarg – nie pracuje on już w sanockich zakładach, a na drodze cywilnej będzie domaganie się od niego odszkodowanie za ewentualny zysk w razie zwycięstwa w przetargu. Autosan już zawiadomił Służbę Kontrwywiadu Wojskowego a także Centralne Biuro Antykorupcyjne.

 

Istnieją podejrzanie, że opóźnienie nie było przypadkowe, a chodziło w nim o zaszkodzenie nowemu prezesowi Autosanu, a pośrednio rządowi Beaty Szydło. Gazeta Wyborcza sugeruje także, że mogło chodzić o brak wymaganych autobusów w ofercie Autosanu, a zabieg ze spóźnieniem się miał zatuszować całą sprawę i odwlec w czasie przedostania się informacji do opinii publicznej. Nie jest to jednak absolutną prawdą – Autosan ma na swojej stronie internetowej w ofercie autobusy z przeznaczeniem na daleki trasy i wysokopodłogowe. 

 

Na rozwiązanie sprawy przyjdzie jeszcze trochę poczekać, jednak polska armia jeździć będzie niemieckimi autobusami…

 

Źródło: dorzeczy.pl/ MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Kukiz będzie współpracował z Tuskiem!

Redakcja malydziennik

Zamieszki i pożary w obozie dla uchodźców! To była trudna noc dla Francji

Redakcja malydziennik

Pokonają nas! Już w… muzułmanki urodzą więcej dzieci niż chrześcijanki!

Redakcja malydziennik
Ładuję....