POLITYKA

Sensacja! Wielki SUKCES polskiej DYPLOMACJI w Brukseli. MORAWIECKI nie pozwolił, by…

Ostatecznie Frans Timmermans nie został kandydatem na szefa Komisji Europejskiej. Wszystko dzięki twardej postawie polskiej dyplomacji z premierem Morawieckim na czele.

Przewodniczącą Komisji Europejskiej będzie Niemka Ursula von der Leyen, bliska sojuszniczka Angeli Merkel. Po klęsce Tuska opozycja w Polsce przerzuciła swe nadzieje na Fransa Timmermansa – jednego z największych wrogów Polski w Brukseli. Niestety zawiedli się, bo wygrała federalistka i przeciwniczka europejskich socjalistów. Jeśli chodzi o Polskę ma natomiast neutralny stosunek.

 

CZYTAJ TAKŻE: Od TEGO zwierzęcia możesz się zarazić 7 różnymi CHOROBAMI. A na pewno masz je W DOMU

 

Polska, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, pokazała, że z jej zdaniem trzeba się liczyć. Od początku trzydniowego szczytu Unijnego deklarowała, że jej preferowanym kandydatem nie jest Frans Timmermans. Choć czasem już wszyscy myśleli, że uda mu się wygrać, to przez twardą postawę Grupy Wyszehradzkiej i Włoch nie powiodło mu się. Polska dyplomacja wykazała się umiejętnością zawierana sojuszy i pokazała, że możemy realnie wpływać na politykę kadrową Unii Europejskiej.

 

Źródło: wp.pl/ foto Facebook.com

Komentarze

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość idzie na rekord, nowe badanie opinii publicznej nie pozostawia złudzenia

Redakcja malydziennik

Polacy, wracajcie do kraju! Czekamy na Was!

Redakcja malydziennik

"Aby utrzymać pokój, trzeba być przygotowanym do wojny”. Amerykanie przerzucają sprzęt do Polski!

Redakcja malydziennik
Ładuję....