Samolot polskich linii lotniczych walczy z siłą wiatru. Pasażerowie cudem uniknęli śmierci. ZOBACZ!

You Tube
Samolot polskich czarterowych linii lotniczych Enter Air był o krok od katastrofy podczas próby lądowania na lotnisku w Salzburgu. Z powodu silnych porywów wiatru pilot w ostatniej chwili musiał zrezygnować z lądowania. Ostatecznie samolot wylądował we Frankfurcie nad Menem.
Pasażerowie samolotu polskich linii Enter Air cudem uniknęli śmierci podczas próby lądowania w silnym wietrze, którego prędkość sięgała do 180 km na godzinę. Warunki pogodowe były wyjątkowo niekorzystne. Nad lotniskiem zebrały się czarne chmury. Napór powietrza na lewe skrzydło samolotu sprawił, że pilot zamiast lądować na lotnisku w Salzburgu, musiał ponownie poderwać maszynę do góry. W przeciwnym wypadku doszłoby do katastrofy.

 

Samolot miał problemy z utrzymaniem kierunku lotu jeszcze w powietrzu, jednak załoga dzielnie walczyła, aby posadzić maszynę na ziemi. Kiedy jednak koła Boeinga dotknęły pasa startowego, maszyną zachwiał silny boczny wiatr. Żeby uniknąć dotknięcia skrzydłem ziemi, co mogłoby zakończyć się tragicznie, pilot zareagował natychmiast i poderwał ponownie maszynę do góry.

 

Nagranie z próby lądowania samolotu na lotnisku w Salzburgu zostało opublikowane w sieci.Autor: gb

Źródło: fakt.pl

8:01 30 października 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie