Sąd wziął się za nielegalnych przemytników: właśnie skazał polityk, która sprowadzała nielegalnych imigrantów z Włoch do Szwajcarii

Wikipedia
Lisa Bosia Mirra, socjalistyczna deputowana do regionalnego parlamentu pomogła przerzucić imigrantów z Syrii i Erytrei między Włochami a Szwajcarią. Sędziowie docenili jej zaangażowanie, jednak wykazali, że imigranci nie byli zagrożeni prześladowaniami we Włoszech.
Członkini parlamentu w Ticino na południu Szwajcarii z ramienia socjalistów, Lisa Bosia Mirra została w czwartek skazana za pomoc 24 migrantom w nielegalnym przedostaniu się z Włoch do Szwajcarii i podżeganiu do tego innych. Kobieta została skazana na karę grzywny, jednak wyrok pozostawiono w zawieszeniu.

 

Przemyt imigrantów miał miejsce w połowie 2016 roku. Sąd uznał, że zamiary Mirry były dobre, ale tym samym złamała szwajcarskie prawo. Dodatkowo 24 imigrantów nie przebywało w kraju, w którym mogliby czuć się zagrożeni, a we Włoszech i to tam powinni otrzymać pomoc. Kobieta także, jako parlamentarzystka, doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że łamie prawo.

 

Lisa Bosia Mirra ma jednak zamiast się odwoływać, a gdyby to okazało się nieskuteczna - spróbuje doprowadzić sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.Autor: zk

Źródło: thelocal.ch

9:45 3 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie