Sąd Najwyższy Nigerii ostrzega: produkty bardzo znanego producenta napojów mogą być... trujące.

Domena publiczna
To nie są żarty. Sprawą zajmuje się Sąd Najwyższy i nie chodzi tu wcale o próchnicę zębów.
Sąd Najwyższy w Lagos, dawnej stolicy Nigerii, utrzymuje, że zawarty w napojach firmy Coca-Cola, Sprite i Fanta, kwas benzoesowy razem z wystawianiem na czynniki słoneczne, a także spożywaniem witaminy C, może być niebezpieczne dla zdrowia. Sąd nakazał już oznakowanie butelek ostrzeżeniem przed spożywaniem napojów razem z witaminą C.

 

Problemy mają teraz nadzorca dopuszczanej do spożycia żywności i napojów, a także firma zajmująca się rozlewaniem Sprite i Fanta w Nigerii. Zawartość w Fanta i Sprite kwasu benzoesowego w Nigerii wynosi 200 mg/kg - nie przekracza to limitu dla tego kraju, wynosi on 250 mg/kg. Już jednak w Wielkiej Brytanii limit ten wynosi 150 mg/kg.

 

Sprawa rozbija się o limity używanego kwasu benzoesowego na świecie. Są one kształtowane na całym świecie według specjalnego klucza dopasowanego do danego regionu. Tak samo Coca-Cola na całym świecie używa różnych produktów, żeby sprostać tym wymaganiom.

 

 

Ministerstwo Zdrowia Nigerii nie widzi jednak problemu. Według nich, wyprodukowane w Nigerii produkty Coca-Cola spełniają wszystkie standardy. Konsumenci są jednak podzieleni i nie wiadomo, jak sprawa wpłynie na spożycie napojów gazowanych.Autor: zk

Źródło: cnn.com

12:54 28 marca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie