Rosjanie przerywają milczenie ws. Smoleńska! Komisja śledcza: "wnioski polskich ekspertów opierają się na..."

Wikipedia/ staszewski
Po ujawnieniu przez polską komisję zajmującą się ponownym zbadaniem katastrofy smoleńskiej, głos zabrali Rosjanie. Zebrane przez komisje wnioski nie przypadły im raczej do gustu.
"To zupełnie niezrozumiałe, na czym opierają się kolejne wnioski polskich ekspertów" - skomentowała sprawę Swietłana Pietronienko, przedstawicielka Rosyjskiego Komitetu Śledczego. Rosjanie w dalszym ciągu twierdzą, że ekspertyzy nie wykazały żadnych śladów materiałów wybuchowych.

 

Komitet Śledczy powołał się także na ustalenia polskiej i rosyjskiej ekspertyzy z 2011 roku, które zajęły jednakowe stanowisko ws. przyczyny katastrofy Tupolewa, tzn. zderzenia z brzozą. Pietronienko podkreśliła, że od 2014 roku nie przeprowadzono żadnych dodatkowych oględzin wraku obecnego na terenie Rosji.

 

Rosjanie wystosowali takie oświadczenie w odpowiedzi na przedstawiony raport podkomisji smoleńskiej, według którego to nie zderzenie z brzozą było przyczyną katastrofy, ale wcześniejszy wybuch na lewym skrzydle rządowego samolotu.Autor: mm

Źródło: wprost.pl

11:12 11 sierpnia 2017


Popularne

Biskup powiedział prawdę, więc inni biskupi i kardynał…


Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie