POLITYKA

Rocznik 2003/2004 będzie w szkole do wieczora. Wszystko dlatego że…

W tym roku odbył się zarówno egzamin gimnazjalny klas 3 dla rocznika 2003 oraz egzamin ósmoklasisty dla rocznika 2004, który zgodnie z reformą chodził do szkoły podstawowej 8 lat, a teraz uda się razem ze starszym rocznikiem do liceum, technikum albo szkoły zawodowej. Warto się zastanowić, jak wpłynie to na ich plan dnia w szkole…

 

Najbardziej rozsądnym sposobem na pomieszczenie dwóch roczników w szkołach, gdzie ledwie mieścił się jeden rocznik, jest rozłożenie planu zajęć na dwie części- ranną i popołudniową. Wstępnie mówi się o nauce do godz. 19.00 w liceach i nauce do godz. 20.00 w przypadku szkół zawodowych.

 

CZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek o kobietach: „Nie są od zmywania naczyń”

 

Jeśli nie zastosuje się tego rozwiązania, to będzie trzeba dobudować dodatkowe pomieszczenia lub dostosować dotychczasowe sale, które nie były przeznaczone do celów dydaktycznych. Ten sposób będzie wymagał więcej pieniędzy, a także większej kadry nauczycieli, którzy będą musieli poświęcić uwagę 727 tysiącom uczniów.

Komentarze

Zobacz także

Oto niekwestionowany lider rankingu zaufania! Andrzejowi Dudzie ufa niemal 60 proc. Polaków. Kto jeszcze jest na podium?

Ewie Chodakowskiej antykatolicki hejt nie straszny. BRAWO!

Redakcja malydziennik

"Burka to wyraz ekstremalnej opresji wobec kobiet" – za głosem obywateli Danii idzie także rząd

Redakcja malydziennik
Ładuję....