POLITYKA

Rezydenci dostaną więcej pieniędzy! Tak obiecuje minister Radziwiłł. ZOBACZ ILE DOSTANĄ!

– Przez najbliższe cztery lata wynagrodzenia rezydentów wzrosną o ponad 2 tys. złotych – zapowiada w poniedziałkowym wywiadzie dla "Super Expressu" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Minister zdrowia przyznał, że problem lekarzy rezydentów "szczególnie nabrzmiał w ostatnich latach rządzenia" koalicji PO-PSL. – Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, w latach 2013-2015 podjęto cały szereg złych decyzji, np. dotyczących kształcenia podyplomowego lekarzy. Ogromna część problemów, z którymi mamy do czynienia, to problemy, które w spadku pozostawiła nam poprzednia ekipa po latach bezczynności albo złych decyzji – mówi Konstanty Radziwiłł.

 

Dziś "to my te problemy rozwiązujemy tak szybko, jak to możliwe. W końcu będziemy równać w górę – to niezwykle ważne dla tych, którzy zarabiali w służbie zdrowia niegodnie mało. Warto dodać, że wraz ze wzrostem wynagrodzenia zasadniczego wzrastają również pozostałe składniki wynagrodzenia. Ustawa ta obejmuje także lekarzy rezydentów" – przekonuje minister.

 

Dodał również, że : "oprócz tego wprowadzamy dodatek motywacyjny w wysokości 1200 zł dla tych adeptów medycyny, którzy wybiorą specjalizację spośród 20 koniecznych dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentom, np. pediatrię, onkologię kliniczną, chirurgię ogólną czy kardiologię dziecięcą. W praktyce oznacza to, że przez najbliższe cztery lata wynagrodzenia rezydentów wzrosną o ponad 2 tys. złotych"

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

Genialny wpis Ewy Chodakowskiej ws. jej wiary i hejtu, jaki na nią spada!

Redakcja malydziennik

Podłości islamistów ciąg dalszy! Nie uwierzysz za co Somalijka pobiła Austriaczkę…

Arcybiskup apeluje o … pomoc dla frankowiczów!

Ładuję....