Rewolucja doktrynalna u bram. Sekretarz stanu stwierdza jasno: „Amoris laetitia” to zmiana paradygmatu w Kościele

Fot. Flickr
„Amoris laetitia” oznacza „zmianę paradygmatu w Kościele” - oznajmił kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Hierarcha ten jest drugą osobą w Kościele katolickim.
Adhortacja apostolska papieża Franciszka u swoich podstaw ma - zdaniem kardynała - „nowy paradygmat, który papież Franciszek wprowadza z mądrością, roztropnością i cierpliwością”.  

 

- Prawdopodobnie trudności, które pojawiły się i nadal istnieją w Kościele związane są - poza pewnymi aspektami jej treści - także ze zmianą paradygmatu, o jaką prosi nas papież - wyjaśniał kardynał Parolin. - Każda zmiana przynosi trudności, ale one musza być rozwiązywane i trzeba wobec nich stawać z zaangażowaniem - dodał hierarcha.

 

Kardynał nie wyjaśnił na czym dokładnie miałaby polegać owa „zmiana paradygmatu”. Nie da się jednak uciec od faktu, że większość debat w Kościele dotyczy - po publikacji „AL” Komunii świętej dla rozwodników w ponownych związkach. Czy „zmiana paradygmatu” ma zatem oznaczać w istocie „zmianę doktryny”? 

 

Takie słowa z ust kard. Parolina nie padły, ale… sama zapowiedź brzmi niepokojąco, oto bowiem okazuje się, że dokument dość niskiej rangi ma się stać podstawą głębokiej zmiany w całym Kościele.

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: CatholicHerald.org

19:52 11 stycznia 2018Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie