Raport nie pozostawia złudzeń: to najbiedniejsi dają najwięcej na walkę ze zmianami klimatu!

zielona-energia.vj2.pl
CE Delft sporządził raport na temat zmian klimatu pod kątem wkładu finansowego. Wyniki ich badań potwierdzają, że bogaci uciekają od płacenia składek na walkę z globalnym ociepleniem. W Holandii największe koszty ponoszą najbiedniejsi.
Najbiedniejsze domostwa w Holandii płacą proporcjonalnie więcej, niż te najbogatsze. Ich składka na walkę ze zmianami klimatu wynosi 5% dochodu, podczas gdy najbogatsi tylko 1,5%. Według traktatu paryskiego wzrost temperatury nie może być wyższy niż 2%.

 

W Holandii średnie koszty opłaty klimatycznej rocznie wynoszą dla najbogatszych 10% mieszkańców - 1334€, a najbiedniejsze 10% ludności - 372€. Pozostali płacą średnio 633€. 75% tych kosztów wkalkulowanych jest w podatki od paliw i elektryczności.

 

Ponadto rząd wspiera inicjatywy proekologiczne, ale pieniądze przez niego dysponowane trafiają głównie do najbogatszych. Najwięcej pieniędzy na walkę z globalnym ociepleniem otrzymują jednak przedsiębiorstwa.

 

Wg naukowców, sytuacja będzie w dalszymc ciągu dążyć do jeszcze większego rozwarstwienia - biedniejsi będą płacić jeszcze więcej. Autorzy raportu proponują, aby rząd dał gorzej sytuowanym zniżki na energię, co ma na celu zbilansowanie nakładów na walkę ze zmianą klimatu.Autor: zk

Źródło: dutchnews.nl

17:18 19 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie