Rak zabiera dzieciom mamę, a ona walczy, by spędzić z nimi Boże Narodzenie

www.manchestereveningnews.co.uk
O raku 29-letnia Amy Parkinson dowiedziała się, gdy była w szóstym miesiącu ciąży z drugim dzieckiem. Teraz kobieta walczy o każdy dzień, bo chciałaby spędzić Boże Narodzenie z najbliższymi.
Podczas ciąży lekarze odkryli, że pomiędzy płucami rozwinął się u niej 16-centymetrowy guz. Do czasu porodu udało im się przeprowadzić jedną chemioterapię. Syn Amy, Finley, urodził się w 31. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. 

 

29-latka z Northenden, której drugi syn Artur ma dwa lata, pojawiła się w wieczornym programie Manchester Evening News w czerwcu, wtedy opowiedziała swoją historię w ramach Tygodnia Raka i Tygodnia Ciąży. Teraz podzieliła się swoją historią w ramach projektu zrealizowanego dla charytatywnej organizacji Mummy's Star w Glossop. W ten sposób Amy walczy o większą świadomość raka i o pieniądze na leczenie. 

 

W przejmującym czarno-białym filmie z towarzyszącą świąteczną ścieżką dźwiękową, Amy opisuje dotychczasową gehennę, wyjaśnia kolejne kroki na swojej drodze leczenia i dzieli się swoimi obawami na przyszłość: "Z kolejną chemią radzę sobie najlepiej, bo muszę. Najtrudniejszą rzeczą dla mnie w tej chwili jest obserwowanie, jak moja rodzina przechodzi przez ten ból. Boże Narodzenie to zazwyczaj hałaśliwy czas, pełen ludzi i śmiechu, w moim domu będzie on w tym roku znacznie bardziej stonowany, to będzie trudne".

 

"Moje główne obawy dotyczą oczywiście moich dzieci, martwię się, że nie będę tutaj, aby zobaczyć jak dorosną, że nie będą mnie pamiętać, ponieważ są tak małe, i że nie będę w stanie uczyć ich wszystkich rzeczy, których chciałabym ich w życiu nauczyć”. 

 

"Ale jestem tu teraz i robię wszystko, co mogę, skupiamy się na tym, aby przejść przez ten następny krok i pracować nad lekarstwem”.

 

Amy, której syn Finley świetnie się rozwija, mówi, że miała  w chorobie dostała nieocenione wsparcie rodziny i przyjaciół, a przede wszystkim męża Andrew. 

 

 Autor: gb

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk/ Mały Dziennik

21:03 5 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie