"Zerwany kłos" już w kinach. ZOBACZ ZWIASTUN

mat. prod.
Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.




Film Witolda Ludwiga: „Zerwany kłos” powstał z kilku powodów. Z jednej strony jest debiutem fabularnym młodego zespołu filmowego powstałego przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i TV Trwam. Z drugiej strony powstał z pragnienia nowej ewangelizacji poprzez kulturę i przekonania, że kinematografia także powinna stać się areopagiem Kościoła. Trzecim powodem, było podziękowanie św. Janowi Pawłowi II za dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbyły się w jego umiłowanym Krakowie.

 

Ci młodzi twórcy współpracują z wybitnymi artystami z całej Polski. Należą do nich aktorzy, tancerze, 
kaskaderzy, malarze, kompozytorzy i wielu innych, którzy mają swój szlachetny wkład w artystyczną wizję filmu: „Zerwany kłos”. 


Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata  poprzez kulturę, w tym także poprzez film.  Ufamy, że owoce naszej pracy staną się dla widzów duchową ucztą,  a zarazem zaczynem głębokiej odnowy życia każdego z nas - czytamy w materiałach producenta.



Autor: mm

Źródło: zerwanyklos.pl

13:58 18 lutego 2017






Popularne

Biskup powiedział prawdę, więc inni biskupi i kardynał…


Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie