"Kiedy Pan sprawił, że powrócili..." - na Synaju znów są chrześcijanie, musieli uciekać po bestialskich mordach dokonanych przez muzułmanów

synaj.com
Państwo Islamskie w lutym skutecznie wystraszyło chrześcijan mieszkających we wschodnim Egipcie. Podczas prześladowań, zmuszeni byli do ucieczki. Teraz jednak życie zaczyna wracać do normalności.
Chodzi głównie o miasto al-Arisz na północnym Synaju. W lutym opuściło je wiele chrześcijańskich rodzin - teraz część z nich powraca. Sytuacja powoli się normalizuje - donosi Radio Watykańskie. Na ulicach widać także kapłanów, którzy nie poruszali się wcześniej po mieście ze względu na niebezpieczeństwo. Teraz jednak często mają przydzieloną ochronę.

 

Wielki Mufti Egiptu wydał komunikat w którym potępia zamachy na wyznawców Chrystusa podkreślając, iż powodują one rozbijanie jedności narodowej. Egipska ultrakonserwatywna partia salaficka podał wyborcom, że morderstwa popełniane na Koptach pozostają przeciwne nauczaniu islamu.

 

W lutym niemal każdego dnia dochodziło do morderstw dokonywanych na chrześcijanach. Do przemocy przyznali się bojownicy ISIS.Autor: mm

Źródło: Radio Watykańskie

12:24 31 marca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie