CYWILIZACJA

PRZYMUSZALI do zaciągnięcia pożyczki. WYŁUDZALI i prowadzili ROZBOJE. Takie rzeczy dzieją się w Polsce

Grupa zajmowała się głównie wyłudzaniem kredytów. Jej metody był nadzwyczaj skuteczne. Siatka ich znajomości sięgała urzędników i bankowców. Wyłudzili co najmniej 20 mln złotych.

Gdańskiej Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 6 osób zaangażowanych w tę sprawę. Czterech spośród nich czasowo aresztowano. Na Pomorzu działali od kilku lat. 

 

Oszuści trudnili się głównie wyłudzaniem kredytów. W tym celi wyszukiwali osoby z pozytywną historią kredytową. Pozyskiwali ich do współpracy, ale niechętnych sami dyscyplinowali przez groźby i pobicia. Pozyskana osoba występowała o kredyt – po jego przyznaniu dostawała jego niewielką część, a resztę przejmowali przestępcy.

 

Zaangażowani byli także pracownicy banków i instytucji finansowych. Ponadto oszuści sami tworzyli pozytywne historie kredytowe w BIK, uwiarygadniali także dane podstawionych osób przez stworzone specjalnie firmy. 

 

Ten sposób przyniósł przeszło 20 mln złotych zysków. Grupa zajmowała się także rozbojem i pobiciami. Ich czyny obwarowane są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Polska Policja

Komentarze

Zobacz także

"Cywilizowany" islam nie dopuszcza jazdy kobiety za kółkiem. Arabia Saudyjska odchodzi od tego zakazu

Redakcja malydziennik

Początek większego KONFLIKTU. Iran przejął BRYTYJSKI tankowiec

Redakcja malydziennik

Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w aucie. Ona zostawiła i przeżyła prawdziwy HORROR

Redakcja malydziennik
Ładuję....