CYWILIZACJA

PRZYMUSZALI do zaciągnięcia pożyczki. WYŁUDZALI i prowadzili ROZBOJE. Takie rzeczy dzieją się w Polsce

Grupa zajmowała się głównie wyłudzaniem kredytów. Jej metody był nadzwyczaj skuteczne. Siatka ich znajomości sięgała urzędników i bankowców. Wyłudzili co najmniej 20 mln złotych.

Gdańskiej Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 6 osób zaangażowanych w tę sprawę. Czterech spośród nich czasowo aresztowano. Na Pomorzu działali od kilku lat. 

 

Oszuści trudnili się głównie wyłudzaniem kredytów. W tym celi wyszukiwali osoby z pozytywną historią kredytową. Pozyskiwali ich do współpracy, ale niechętnych sami dyscyplinowali przez groźby i pobicia. Pozyskana osoba występowała o kredyt – po jego przyznaniu dostawała jego niewielką część, a resztę przejmowali przestępcy.

 

Zaangażowani byli także pracownicy banków i instytucji finansowych. Ponadto oszuści sami tworzyli pozytywne historie kredytowe w BIK, uwiarygadniali także dane podstawionych osób przez stworzone specjalnie firmy. 

 

Ten sposób przyniósł przeszło 20 mln złotych zysków. Grupa zajmowała się także rozbojem i pobiciami. Ich czyny obwarowane są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Polska Policja

Komentarze

Zobacz także

"Boimy się o siebie i nasze rodziny" – w Berlinie startuje liberalny meczet. Muzułmanie jednak nie chcą do niego uczęszczać. W piątek było w nim 7 ludzi

Redakcja malydziennik

SMOG pustoszy nie tylko układ oddechowy. To, co ustalili polscy naukowcy, nie napawa optymizmem

Redakcja malydziennik

Raport NIK o jakości zagranicznych produktów w Polsce. Zobacz jak…

Redakcja malydziennik
Ładuję....