RELIGIA

Przewodniczący KEP ostro pyta polityków: Komu to wszystko ma służyć?

Kościół ostro wkracza w kryzys polityczny wywołany przez polityków i dziennikarzy. Jednoznaczne stanowisko w tej sprawie zajął arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– Gdy dochodzi do tak potężnych napięć jakie dziś widzimy, i do burzenia pokoju społecznego, Kościół musi nieustannie wskazywać, że Chrystus wzywa nas do budowania pokoju, skoro zburzył mur nienawiści jaki jest między ludźmi – mówił arcybiskup. – Pokój społeczny jest zawsze narażony na niebezpieczeństwo, gdy stosunki międzyludzkie nie są ukierunkowane na dobro wspólne, lecz na dobro partykularne – dodawał. 

 

– Dziś, gdy jesteśmy w przededniu świąt Bożego Narodzenia, każdy powinien zastanowić się, czy rzeczywiście jest budowniczym pokoju. Słowa te kieruję także do polityków, którzy winni zadać sobie pytanie: czy to co widzimy w ostatnich dniach w Polsce, nie jest jakąś niebezpieczną grą. Słowem, komu to wszystko ma służyć? – pytał. 

 

Arcybiskup podkreślił, że każda ze stron sporu musi się cofnąć. – Powinna cofnąć się krok i rozmawiać. Bez poważnej rozmowy tego sporu się nie rozwiąże. Każda ze stron – i partia rządząca i opozycja – winna cofnąć się do punktu wyjścia i rozmawiać. Innego rozwiązania niż dialog, który prowadzi do prawdy, nie widzę – zaznaczył.

Źródło: Episkopat.pl

Komentarze

Zobacz także

Gdy dobiegnie kres naszej ziemskiej wędrówki, będziemy osądzeni na podstawie…

Redakcja malydziennik

Trzęsienie ziemi we Włoszech karą od Boga?

Redakcja malydziennik

Nie bądź przeciętny! POSŁUCHAJ kolejnego odcinka Rekolekcji Wielkopostnych

Ładuję....