Przełomowe odkrycie: metal z kosmosu wyleczy z raka! Sprawdź jak!

NASA
Najnowsze badania uczonych z University of Warwick oraz Sun Yat-Sen University dowodzą, że iryd może być wyjątkowo skuteczny w zwalczaniu komórek nowotworowych.
Iryd jest metalem niezwykle rzadko występującym na Ziemi. Można go znaleźć w osadach skalnych póływyspu Jukatan w Meksyku, czyli tam, gdzie pod koniec okresu kredy uderzył meteoryt albo planetoida. To uderzenie przyczyniło się wówczas do wyginięcia dinozaurów.

 

Teraz przyniesiony przez ciało niebieskie pierwiastek może pomóc w wydłużeniu życia chorych na raka. Badacze z University of Warwick (Wielka Brytania) oraz Sun Yat-Sen University (Chiny) twierdzą, że opracowali metodę zwalczania nowotworu opartego o związek irydu.

 

"Badacze stworzyli mieszankę irydu i materii organicznej, która zabija raka. Może być ona skierowana bezpośrednio do zaatakowanych komórek. Kiedy tam dotrze, miejsce zmienione chorobowo jest naświetlane laserem z zewnątrz, przez skórę. Czerwone światło aktywuje iryd. Metal reaguje, zamieniając tlen zawarty w komórce nowotworowej w tlen singletowy" – czytamy na stronach zagranicznych mediów.

 

Naukowcy zapewniają, że będzie to metoda bardzo precyzyjna i będzie pomijała zdrowe komórki.

 

"Nowa metoda jest bezpieczna dla zdrowych komórek organizmu. Grupa ekspertów pod wodzą profesorów Petera O' Connora, Petera Sadlera i Hui Chao stworzyła w laboratorium model guza w płucach. Kiedy zaaplikowali mu mieszankę irydu i materii organicznej oraz naświetlili, okazało się, że aktywna mikstura dotarła do każdej warstwy guza, zabijając komórki rakowe. Nie uszkodziła za to zdrowych" – pisze University of Warwick.Autor: la

Źródło: wprost.pl/ telewizjarepublika.pl

10:04 5 listopada 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie