Profanatorzy połamali Ciało Pańskie, połamali kielichy, ukradli pieniądze. Kolejny kościół padł ofiarą ataku

PAP/EPA
Kościół w Indiach cały czas jest prześladowany. Ostatnio, w pobliżu Kalkuty, doszło do grabieży jednej ze świątyń. Nie tylko dokonano włamania, ale także zbezczeszczenia Najświętszego Sakramentu.
„Jesteśmy zasmuceni tym godnym pożałowania aktem wandalizmu i kradzieży. Kościół św. Łukasza w Ranaghat (ok. 70 km od Kalkuty) stanowi miejsce święte, miejsce czci. Powinno się szanować wszystkie miejsca kultu” – powiedział arcybiskup Kalkuty na wieść o profanacji tej świątyni. Nieznani sprawcy wkradli się wczoraj (6 czerwca) rano do świątyni, otworzyli tabernakulum, połamali hostie, uszkodzili inne przedmioty kultu oraz ukradli zabytkowe paramenty liturgiczne i pieniądze. „Ten akt grabieży oraz wandalizmu jest alarmujący i bolesny. Proszę wszystkich o modlitwę i wzywam do zachowania spokoju oraz do ducha modlitwy i pokoju” – mówił agencji Asia News abp Thomas D’Souza.

 

To nie pierwszy przypadek napadu na posiadłości kościelne w okolicy. 2 lata temu w konwencie leżącym w pobliżu kościoła św. Łukasza w czasia napadu rabunkowego została zgwałcona 72-letnia siostra zakonna.Autor: mm

Źródło: Radio Watykańskie

15:08 9 czerwca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie