POLITYKA

PRL nie umarł. Przepisy komunistyczne ciągle żywe w…

Stowarzyszenie NaprawMy, tworzone przez m.in. byłych i obecnych działaczy NZS, skierowało do Sejmu petycję, w której wyliczyło przepisy odwołujące się do byłego ustroju, i apeluje o ich zmianę – pisze środowa "Rzeczpospolita".

"Organy państwowe zgodnie z Konstytucją Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej stwarzają prasie warunki niezbędne do wykonywania jej funkcji i zadań", a "redaktorem naczelnym dziennika lub czasopisma nie może być osoba skazana za zbrodnie przeciwko podstawowym interesom politycznym i gospodarczym PRL". Choć mija 28 lat od upadku komunizmu, takie przepisy wciąż znajdują się w obowiązującym prawie prasowym – podaje dziennik.

 

Ducha minionej epoki – pisze Rzeczpospolita – czuć też w innych aktach. Przykładowo ustawa o społeczno-zawodowych organizacjach rolników mówi, że indywidualne gospodarstwa rolne "stanowią trwały i równoprawny element społeczno-gospodarczego ustroju PRL". Ustaw z podobnymi naleciałościami jest aż pięć. Tak wynika z wyliczeń Stowarzyszenia NaprawMy. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Jechali do lepszego życia… Osiem ciał i 29 wycieńczonych ludzi w ciężarówce przed hipermarketem.

No proszę, to jakiś cud. Grzegorz Schetyna docenia dobrą zmianę!

Redakcja malydziennik

Oskarżają Polaków, a fakty są takie, że nawet 25% Niemców jest antysemitami! I mówi o tym niemiecki badacz

Ładuję....