POLITYKA

Prezydent Duda zabrał głos w sprawie ustawy o KRS!

Prezydent Andrzej Duda zgłosił własny projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zaproponował w nim by wyboru członków KRS dokonywał Sejm większością 3/5 głosów. Prezydent powiedział także, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, jeśli wcześniej złożony przez niego projekt nie zostanie uchwalony.

Kryzys związany z reformą polskiego sądownictwa trwa już od kilku dni. Opozycja próbuje na nim ugrać ile tylko może, podjudzając społeczeństwo opowieściami o zamachu na demokrację. Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie realizowało jednak program naprawy systemu systemu sprawiedliwości. Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy jest ręką wyciągniętą do opozycji

– Mam pełną świadomość od lat, ale mocno ugruntowaną podczas kampanii wyborczej, że Polacy nie są zadowoleni z funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Wymaga on zmian. Wiele powinno się zmienić w mentalności sędziów, którzy nie są najważniejszą kastą w Polsce. A 10 tys. zł to nie jest pensja, która ledwo pozwala na przeżycie – powiedział prezydent Andrzej Duda. Poinformował, że przygotował własny projekt ustawy o KRS i zapowiedział, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym jeśli zaproponowane przez niego zmiany nie zostaną uchwalone przez Sejm. 

Projekt prezydencki zakłada, że członkowie KRS będą wybierani większością 3/5 głosów Sejmu. Według prezydenta blokuje to możliwość by w przyszłości tylko jedno ugrupowanie decydowało o składzie sędziowskim. Prezydentowi podziękował Paweł Kukiz, który dzień wcześniej konsultował z nim swoje pomysły w sprawie reformy KRS. Opozycja wydaje się w dalszym ciągu nie rozumieć potrzeby zmian. Petru stwierdził, że presja ma sens, natomiast Schetyna mówił o potrzebie referendum. Straszna hipokryzja bije od ludzi, którzy jeszcze niedawno pogardliwe chichrali się pod nosem i mówili: "wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie"

Źródło: pap.pl / wykop.pl

Komentarze

Zobacz także

W Niemczech budzą się demony nazizmu! Nasi sąsiedzie nie rozliczyli się ze swoją zbrodniczą historią

Redakcja malydziennik

Czy wicepremier Mateusz Morawiecki zada decydujący cios nadzwyczajnej kaście? Oby!

Redakcja malydziennik

Kolejny koszmarny pomysł klinik in vitro. „In vitro tandemowe”

Redakcja malydziennik
Ładuję....