RELIGIA

Prawdziwy kult maryjny to nie tylko Jej wysławianie, ale także…

Nie wystarczy odmawiać modlitwy, by zachowywać prawdziwe nabożeństwo dla Najświętszej Maryi Panny. Dzisiejsza Ewangelia przypomina o tym niezmiernie mocno.

Prawdziwe nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny to nie tylko wysławianie Jej, ale także naśladowanie Jej słuchania i wypełniania Słowa. I trudno o mocniejszy tego dowód, niż dzisiejsza Ewangelia. 

 

Jezus naucza tłumy, gdy jakaś kobieta zaczyna wysławiać Jego Matkę. «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś». Jezus nie zaprzecza, ale przypomina, że i my mamy iść tą samą drogą. «Owszem, ale również błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je». 

 

Nie ma kultu maryjnego bez naśladowania Matki Pana właśnie w Jej słuchaniu i wypełnianiu Słowa. I w świadomości, że – jak przypomina pierwsze dzisiejsze czytania z Księgi Joela, że to "Pan jest ucieczką swego ludu i mocą synów Izraela”. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Uwaga, papież nawołuje katolików, aby codziennie powtarzali wezwanie z APOKALIPSY! Franciszek: "im jest ciemniej, tym bliższy jest świt"

Redakcja malydziennik

"Tak, tak: kobieta jest od zmywania naczyń, od robienia…. Nie, nie, nie: kobieta jest po to, żeby…"

NIEZWYKŁA wizja! Zobacz przepowiednię bł. Taigi, która wkrótce się ma spełnić !

Redakcja malydziennik
Ładuję....