CYWILIZACJA

Polskie szkoły najlepsze na…Litwie

Polskojęzyczne placówki edukacyjne znów w czołówce szkół naszego północno-wschodniego sąsiada. Za najbardziej prestiżowe, oprócz szkół wileńskich, uchodzi gimnazjum w Ejszyszkach.

 

  

Jak donosi portal l24.lt spośród 400 klasyfikowanych szkół w rankingu edukacyjnym, szkoły polskie należą do elity. Rodzime placówki przodują w nauce języków: litewskiego, angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Tutaj wyróżniają się placówki w mniejszych miejscowościach: Miednikach, Rukojniach, Bezdanach, Mejszagole czy Dziewieniszkach.  

 

Wileńskie szkoły średnie uczą doskonale historii, informatyki oraz matematyki. Jedną z najlepszych szkół jet gimnazjum im. Jana Pawła II. Przoduje ono w wielu przedmiotach, także w fizyce. Ogólnie wileńskie szkoły należą do najlepszych w tym kraju. 

 

Z kolei 2. miejsce pod względem maturalnych wyników z chemii zajęło gimnazjum w Ejszyszkach. Natomiast biologię najlepiej uczą w Jaszunach, Rukojniach i Niemenczynie. Geografia to domena zaś szkoły w Czarnym Borze. 

 

Świetnie radzą sobie także podstawówki. Tu także można spotkać te z małych miast: Butrymańców czy Suderwie. Polskie szkoły na Litwie dostarczają liczne grono olimpijczyków. Tutaj przodują już szkoły wileńskie: Szkoła Średnia im. Władysława Syrokomli, Szkoła im. Szymona Konarskiego czy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza.

Źródło: Malydziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

To prawdziwa BIAŁA ŚMIERĆ, a jesteś nią faszerowany na okrągło. I nie chodzi o cukier ani o sól

Redakcja malydziennik

Ale akcja! Rabusie okazali się być dżentelmenami – zobacz, co zrobili w napadniętym urzędzie

Redakcja malydziennik

Ale akcja! Udzielił ślubu pod wpływem alkoholu i może trafić za to za kratki nawet na 3 lata! I wcale nie chodzi tu o wino mszalne

Redakcja malydziennik
Ładuję....