RELIGIA

Polski Kościół mówi bez ogródek: wolna niedziela to podstawowe prawo pracowników

Przewodniczący Episkopatu Polski przedstawił stanowisko biskupów na gorący ostatnio temat niedziel wolnych od pracy.

"Wolna niedziela jest podstawowym prawem, jakie przysługuje wszystkim ludziom, każdemu pracownikowi" – powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej abp Stanisław Gądecki. Jest to stanowisko wypracowane przez zebranie Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze.

 

Dla abpa Gądeckiego bardzo ważne jest, żeby każdy zaangażował się "w obronie wolnej niedzieli istnieje potrzeba mobilizacji wszystkich sił społecznych, zarówno związków zawodowych jak i stowarzyszeń katolickich". Przewodniczący Episkopatu podał także, że wolna niedziela to konsekwencja i ciągłość nauczania Kościoła.

 

Nie widzi jednak miejsca dla Kościoła przy tworzeniu ustawy – uznaje, że jest to zadanie Sejmu, a nie kleru. Abp Gądecki podkreślił także, że brak w Polsce obecnie pełnej przychylności polityków do ustanowienia wolnych niedziel. Dlatego bardzo ważny jest głos społeczny, z którym politycy się liczą.

Źródło: episkopat.pl

Komentarze

Zobacz także

W Unii Europejskiej panuje hipokryzja: wolność religijna pozostaje tylko na papierze

Ksiądz skrytykował imigracje i homoseksualizm, otrzymał reprymendę od arcybiskupa!

Redakcja malydziennik

Franciszek zachęca do ryzyka, trudnych zadań, a także do realizowania marzeń. Przedstawił także „opiekuna Bożego marzenia”.

Ładuję....