POLITYKA

Polskę trzeba promować „żywotami świętych”… ignorując pohukiwania lewaków!

„Gazeta Wyborcza” oburzona faktem, że na prestiżowych Targach Książki we Frankfurcie Polskę reklamować będą „żywoty świętych”, w tym „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika” mojego autorstwa.

I pomijając już fakt, że pewnie boli ich to, że wreszcie Polskę reprezentują inni niż lewicowi i liberalni autorzy, to jeszcze groźniejsze dla nich  jest to, że Polska zamiast po raz kolejny prezentować ksera Zachodu, pokazuje wreszcie, co ma najlepszego. 

 

A tak się składa, że oryginalnym wkładem naszego kraju w historię Europy i świata są święci, mistycy, ludzie Kościoła. Św. Maksymilian M. Kolbe jest tylko jednym z przykładów, ale mamy przecież także tak niezwykłe postacie, jak św. Faustyna Kowalska (tak się składa, że autorka najczęściej tłumaczonej i wydawanej książki religijnej na świecie), św. Jan Paweł II, bł. Jerzy Popiełuszko, kard. August Hlond, sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, sł. Boży Wenanty Katarzyniec, bł. Marcelina Darowska (żona i matka, a jednocześnie założycielka zakonu i twórczyni niezwykłego systemu wychowawczego), bł. Edmund Bojanowski, ks. Piotr Semenenko CR, św. Rafał Kalinowski OCD, bł. Anicet Adalbert Kopliński, bł. Honarat Koźmiński, św. Stanisław Papczyński i wielu, wielu innych. 

 

Jest naszym, polskim potężnym zaniedbaniem, że tak mało wciąż o nich piszemy, że wciąż nie mamy poważnych biografii, krytycznych wydań ich pism, że nie promujemy ich na Zachodzie. Wielu z nich ma odpowiedzi na pytania, które teraz stawiają sobie ludzie Zachodu. Ich trzeba promować, ich życiorysy pokazywać, na nich budować promocję Polski. Oni są wielkim darem, jaki Polska i Polacy otrzymali od Boga.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Maly Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Islamiści w odwrocie: właśnie przegnano ich z miasta, do tej pory stracili już 2/3 sił!

Redakcja malydziennik

Nareszcie! Biskupi Belgii wyrazili sprzeciw eutanazji w ogóle, a szczególnie w placówkach katolickich

Tomasz Lis PRZEGRAŁ kolejny proces! Tym razem z posłanką PiS

Redakcja malydziennik
Ładuję....