POLITYKA

Polska prokuratura prosto z mostu: Śmierć Magdy Żuk ma dla nas charakter priorytetowy, dlatego…

Sprawa śmierci Magdaleny Ż. ma dla nas charakter priorytetowy, dołożymy wszelkich starań, żeby jak najszybciej wyjaśnić okoliczności tej śmierci – powiedział we wtorek szef Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Marek Gołębiowski.

"Jesteśmy to winni rodzinie zmarłej, jak również całej opinii społecznej, która od przeszło dwóch tygodni żyje tą tragedią" – dodał prokurator.

 

27-letnia Magdalena Ż. 25 kwietnia poleciała na wycieczkę do kurortu Marsa-Alam. Po dwóch dniach partnera kobiety, który miał z nią kontakt telefoniczny, zaniepokoiło jej zachowanie; zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Ż. trafiła do szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje. Zmarła w wyniku obrażeń wskutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w Marsa-Alam, w którym przebywała.

 

Prok. Gołębiowski powiedział, że polska prokuratura dysponuje raportem medycznym z sekcji zwłok zmarłej, która została przeprowadzona w Egipcie z udziałem polskiego prokuratora oraz biegłego. "W wyniku tej czynności ujawniono obrażenia charakterystyczne dla upadku z wysokości. Nie przesądza to jednak o przyczynach śmierci, przyczyny te będą mogły być określone dopiero po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych, które zostały zlecone przez stronę egipską w laboratorium w Kairze" – poinformował. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Merkel przyjedzie do Warszawy spotkać się z … Jarosławem Kaczyńskim! Widać kto u nas rządzi!

Redakcja malydziennik

Kolejny atak Państwa Islamskiego!

Redakcja malydziennik

BRAWO! Nie będziemy płacić więcej za paliwo! Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych wycofany!

Ładuję....