Polska powstrzyma rozpędzoną laickość Francji! Zobacz, co zaproponowała Premier Szydło ws. pomnika

Google Maps/ cnewsmatin.fr
W czwartek informowaliśmy o decyzji Rady Stanu ws. dekompozycji papieskiego pomnika w Ploërmel. Walka o niego jednak się nie zakończyła. Niespodziewaną pomoc zaproponowała Beata Szydło.
"Nasz wielki Polak, wielki Europejczyk jest symbolem chrześcijańskiej, zjednoczonej Europy. Dyktat politycznej poprawności - laicyzacji państwa - wprowadza miejsce dla wartości, które są nam obce kulturowo, które prowadzą do sterroryzowania codziennego życia Europejczyków" - powiedziała Beata Szydło w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 

Odniosła się przy tym do próby dekompozycji pomnika Jana Pawła II we Francji. 25 października francuska Rada Stanu (najwyższy organ sądownictwa administracyjnego we Francji), podjęła definitywną decyzję o usunięciu z pomnika papieskiego krzyża, potwierdzając tym samym werdykt sądu administracyjnego w Rennes z 2015 r., który powołał się na obowiązującą od 1905 r. ustawę o rozdziale Kościoła od państwa.

 

Polska premier znalazła jednak rozwiązanie tej patowej sytuacji: "polski rząd podejmie starania, by pomnik naszego rodaka ocalić od ocenzurowania i zaproponujemy, aby przenieść go do Polski, o ile będzie zgoda francuskich władz i społeczności lokalnej".

 

Przyjęcie pomnika zaproponowali także Węgrzy, a mer Ploërmel podejmuje próby zmiany właściciela gruntu, co mogłoby przyczynić się do braku praw sądów do zmiany kształtu miejsca. Ponadto pomnik stworzony został przez Zuraba Ceretlego, pochodzącego z Gruzji rosyjskiego rzeźbiarza, który posiada prawa autorskiego do dzieła, które jest chronione jako integralna całość.Autor: la

Źródło: wPolityce.pl

17:09 28 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie