POLITYKA

Polska policja zatrzymała na A4 ciężarówkę z … nielegalnymi imigrantami! Czyżby Polska stała się krajem atrakcyjnym dla …

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej zatrzymali we wtorek wieczorem na opolskim odcinku autostrady A4 dwie ciężarówki na tureckich numerach rejestracyjnych. W jednym z pojazdów było 13 cudzoziemców – podała Straż Graniczna.

Rzeczniczka śląskiego oddziału SG Katarzyna Walczak powiedziała PAP, że samochody zatrzymano do rutynowej kontroli na wysokości Niemodlina, w miejscu obsługi podróżnych. Okazało się, że w przestrzeni ładunkowej jednej z kontrolowanych ciężarówek przewożonych jest 13 obcokrajowców – kobiet i mężczyzn.

 

"Zostali przewiezieni do jednej z placówek Straży Granicznej. Zostaną tam przebadani przez lekarza, będą mogli odpocząć, dostaną posiłek, a następnie będą prowadzone czynności służbowe zmierzające do ustalenia ich tożsamości i tego, dokąd zmierzali. Te czynności, prowadzone z udziałem tłumacza, odbędą się prawdopodobnie już jutro" – powiedziała kpt. Walczak.

 

Nie na razie wiadomo, jakiej narodowości są cudzoziemcy. Szerszych informacji Straż Graniczna ma udzielić w środę. Informację o zatrzymaniu cudzoziemców pierwsze podało radio RMF FM. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Obrona Monte Cassino to początek ich walki – potem byli jeszcze komuniści. Dziś jest 73. rocznica bitwy o Monte Cassino

Tę bombę podłożyło DZIECKO! To cud, że nie eksplodowała

Redakcja malydziennik

Jestem owcą, owcą zagubioną. Czy potrafię zawołać "Jezu"? POSŁUCHAJ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....