POLITYKA

Polska jest ponownie zaskarżona, tym razem za odkrywania prawdy o zbrodniach Rosjan ws. smoleńskich trumien

Do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wpłynęła kolejna skarga przeciwko Polsce. Tym razem część rodzin ofiar poległych w Smoleńsku zaskarżyła fakt ekshumacji trumien.

Odwołujące się to Małgorzata Rybicka i Ewa Solska – wdowy po pośle PO Aramie Rybickim i po Leszku Solskim ze Stowarzyszenia Rodzina Katyńska. Kobiety reprezentowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, skarżą się na przeprowadzenie ekshumacji bez ich zgody i brak możliwości odwołania się od decyzji prokurator od decyzji o otwarciu trumien. Gwałci to ich prawo do prywatności i życia rodzinnego.

 

Polski rząd na odpowiedź dla Trybunału ma czas do 22 listopada 2017 roku. Chodzi o argumentację i przedstawienie postanowienia na jakiej podstawie przeprowadzono ekshumacje. Część rodzin już od ogłoszenia o rozpoczęciu ekshumacji ofiar oprotestowują decyzję. Jedna ze skarżących do Brukseli utrzymuje, że rozpoznawała zwłoki męża w Rosji i nie doszło tam do żadnej pomyłki.

 

Trudno powiedzieć, że pomyłki doszły jeszcze przed rozpoznaniem ciał – skala Rosyjskich "zaniedbań" jest niedopuszczalna.

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze

Zobacz także

Wielka mobilizacja! USA szykują się na wojnę! Donald Trump podpisał rozkaz umożliwiający…

Redakcja malydziennik

Prezydentom miast powodzi się całkiem nieźle. Ich majątki idą w miliony. ZOBACZ kto jest najbogatszy

Redakcja malydziennik

Po co Związek Sowiecki postawił Pałac im. Stalina? Odpowiedź dostarcza argumentów za tym, by go zburzyć!

Redakcja malydziennik
Ładuję....