Polacy masowo migrują! Zastępują nas Ukraińcy... czy za 10 lat nasz kraj będzie jeszcze istnieć?

flickr
Exodus naszych rodaków nie ustaje. Za granicą żyje już ponad 2,5 mln Polaków. Najpopularniejszym kierunkiem wciąż pozostaje Wielka Brytania, gdzie w ciągu roku przybyło 10 proc. naszych rodaków! W czołówce są też Niemcy, na dalszych miejscach plasują się Holandia i Irlandia. Mimo oficjalnie niskiego bezrobocia w kraju, różnice w płacach są tak ogromne, że Polacy w dalszym ciągu decydują się na imigrację, ponieważ nie chcą dziadować w tym kraju.
Pod koniec 2016 roku poza granicami Polski mieszkało czasowo około 2 mln 515 tys. polskich obywateli. Nastąpił wzrost emigracji o 118 tys. (4,7 proc.) w porównaniu z końcówką 2015 roku - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

 

Wyniki obejmują Polaków przebywających za granicą co najmniej przez 3 miesiące. Zaliczają się do nich także osoby, które są na emigracji nawet wiele lat, ale nie dokonały wymeldowania. Jak podkreśla GUS, wyniki z założenia nie obejmują natomiast emigracji sezonowej (np. studenckie wyjazdy wakacyjne za pracą).

 

Statystyki GUS pokazują, że wciąż przybywa osób wyjeżdżających z Polski. Na koniec ubiegłego roku było ich o 4,92 proc. więcej niż w 2015 roku. Między 2015 i 2014 rokiem różnica była na poziomie 3,32 proc.

 

Co ciekawe, przyrost emigracji w ostatnich sześciu latach był tylko raz wyższy - między 2013 i 2014 rokiem. Wyniósł wtedy 5,65 proc. W innych latach utrzymywał się niewiele powyżej 3 proc.

 

Niestety 8 lat rządów PO-PSL skutecznie zdemolowało państwo Polskie. Lemingi same zgotowały sobie "samozagładę" i tułaczy los. W myśl powiedzenia "na złość babci odmrożę sobie uszy". Obecny rząd ma tyle do sprzątania po ośmiu latach zaniedbań, przekrętów i draństw, że nie jest w stanie zmienić niekorzystnego dla Polski trendu demograficznego.

 

Jeśli obecny rząd nie zdecyduje się w końcu na ostatecznie rozwiązanie kwestii ZUS-owskiej i likwidację tego bezwładnego koszmarnego molocha, oraz poważnych cięć w rozdętej do granic absurdu biurokracji, Polskę czeka dalsze wyludnianie. No chyba, że nasz kraj zasiedlą Ukraińcy...

 Autor: fk

Źródło: money.pl

18:55 31 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie