POLITYKA

Polacy coraz bardziej się boją o swoje bezpieczeństwo. Chcą przywrócenia kary śmierci!

Prawie połowa badanych jest zwolennikami przywrócenia w Polsce kary głównej. Częściej niż co trzeci jest przeciwny temu pomysłowi. Zdania w tej sprawie nie ma co piąty ankietowany – tak wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

 

Z sondażu wynika, że częściej zwolennikami tego pomysłu są  mężczyźni (51 proc. vs 40 proc. kobiet). Co ciekawe, kobiety częściej nie mają zdania w tej sprawie (25 proc. vs 15 proc.). 

 

Wraz ze wzrostem wieku spada odsetek badanych, którzy chcą przywrócenia kary śmierci w Polsce, z 53 proc. wśród osób do 24. roku życia, do 41 proc. wśród osób powyżej 50. roku życia. Popracie dla przywrócenia kary śmierci deklarują częściej osoby o najniższym poziomie wykształcenia (52 proc.), badani o dochodzie powyżej 5000 zł (52 proc.) oraz respondenci z miast poniżej 20 tys. mieszkańców (51 proc.).

 

Kilka lat temu Jarosław Kaczyński oświadczył, żePiS chce przywrócenia kary śmierci za szczególnie drastyczne zabójstwa. W tym roku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przyznał, że gdyby to od niego zależało, przywróciłby karę śmierci, a we wrześniu podobne poglądy wyjawił jego zastępca Patryk Jaki.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Brigitte Bardot przebija wszystkich! Według niej Marine le Pen to… współczesna… BĘDZIECIE ZASKOCZENI!

NARESZCIE! Kaczyński: PiS planuje zmianę w ordynacji przed wyborami samorządowymi

Redakcja malydziennik

Niezależni eksperci: ta ustawa zmierza ku doskonałości! Wreszcie uporządkowane zostaną sprawy z uczelniami wyższymi

Ładuję....