Pół miliona gejów zaleje miasto zaledwie 200 km od granicy Polski! Organizatorzy uważają, że "wszyscy są zaproszeni", ale chyba mieli na myśli, że "wszyscy są zmuszeni"...

Public Domain
Miejsce kolejnego wielkiego festiwalu LGBT zostało podane. W 2021 działacze homoseksualni zjadą do stolicy Danii, Kopenhagi.
WorldPride 2021 opisywany jest jako festiwal pro-różnościowy. W praktyce to jednak tęczowe flagi w całym mieście. Lars Christian Østergaard, sekretarz organizacji Happy Copenhagen odpowiedzialnej za wydarzenie od strony duńskiej, już zapowiedział agencji Ritzau: "całe miasto będzie zaproszone". Przy opisywanych zabiegach wydaje się jednak, że całe miasto będzie zmuszone.

 

Ruchy LGBT chcą przeprowadzić wydarzenia kulturalne, konferencje na temat praw człowieka, koncerty, wydzielone gry sportowe. Organizatorzy spodziewają się pół miliona osób. Wszystko przez okres 10 dni.

 

To nie pierwsze takie wydarzenie w Kopenhadze. W przyszłym roku w stolicy Danii zostanę rozegrane specjalne EuroGames dla ludzi LGBTQ. Niepokojąco przypomina to igrzyska specjalne...Autor: zk

Źródło: thelocal.dk

13:43 13 października 2017


Popularne

Biskup powiedział prawdę, więc inni biskupi i kardynał…


Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie