CYWILIZACJA RELIGIA

POKUTA całej Polski za „tęczową mszę”. We wszystkich kościołach trzeba będzie…

Abp Stanisław Gądecki zarządził w kościołach całej Polski szczególną ekspiację, czyli odpokutowanie za grzech „tęczowej mszy” i marszów równości.

Pokuta całej Polski będzie miała miejsce w niedzielę 23 czerwca we wszystkich Kościołach i kaplicach. Wierni odśpiewają po każdej Mszy Świętej suplikację, czyli pieśń błagalną, „Święty Boże, Święty Mocny”. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, tłumaczy, że jest to pokuta za „świętokradztwa i profanacje”, jakich dokonała „tęczowa msza” i marsze równości.

 

CZYTAJ TAKŻE: WIELKI POŻAR zabytkowego kościoła w Lutolu Suchym. Dach runął na…

 

W tradycji chrześcijańskiej ekspiacja stanowi rodzaj pokuty oczyszczającej, aby Bóg odpuścił winy człowiekowi lub większej społeczności.  W tym wypadku jest to prośba do Boga o przebaczenie za grzechy ruchu LGBT, który dopuścił się m.in. sprofanowania Mszy Świętej i Bożego Ciała.

 

W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa – napisał Gądecki w specjalnym oświadczeniu w sprawie „aktów nienawiści wobec katolików w Polsce”.

 

Żródło: Gazeta.pl

Komentarze

Zobacz także

Wyzywał Kościół od głupków i się doigrał. Czy „Wyborcza” zrobi z ks. Wierzbickiego męczennika?

Redakcja malydziennik

Polska na dobrej drodze! Eksperci potwierdzają: ROSNĄ wpływy z podatku VAT!

Oto wizja końca świata jaka może nas spotkać !

Redakcja malydziennik
Ładuję....