POLITYKA

Pogańska reakcja w Wielkiej Brytanii. Neopoganie chcą zwrotu kościołów, bo dokonano na nich… „ludobójswa”

Grupa neopogan domaga się od arcybiskupa Cantenbury zwrotu dwóch kościołów. Ma to być zadośćuczynienie za świątynie pogańskie, które zniszczono w czasie chrystianizacji Anglii 1300 lat temu.

Członkowie Odinist Fellowship, niewielkiej grupki skupiającej tysiąc neopogan proponują, by w imię polepszenia relacji między ich organizacją a chrześcijanami, Kościół Anglii przekazał im dwa kościoły, a także przeprosił za rzekome zbrodnie dokonane na poganach. 

 

Dwaj biskupi wysłali odpowiedź na list, ale jak uważa Ralph Harrison, szef Odinist Fellowship, „były one uprzejme, ale nic nie znaczące”. Odyniści zaś uważają, że należą im się przeprosiny, dwa kościoły, a także uznanie, że dopuszczono się na nich „ludobójstwa duchowego”. – Kościół Anglii jest obecnie właścicielem wielu skradzionych rzeczy – uważa neopoganin.

 

W innym liście skierowanym do arcybiskupa Cantnenbury neopoganie przekonują, że spełnienia swoich postulatów będą się domagać tak długo, aż wreszcie zostaną one spełnione.

Źródło: Telegraph.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Koza z twarzą diabła! Mieszkańcy wioski są przerażeni!

Redakcja malydziennik

Imigranci walą do Niemiec drzwiami i oknami. Czy Merkel powie kiedyś STOP?

Redakcja malydziennik

Mocna zapowiedź Andrzeja Dudy. Polscy żołnierze będą walczyć z terrorystami? "To jest nasz wkład w budowę sfery bezpieczeństwa i pokoju"

Ładuję....