PILNE! Pierwszy kardynał podpisał oświadczenie korygujące niezgodną z prawem kanonicznym i doktryną interpretację „Amoris laetitia”. Kiedy polscy biskupi?

Aris Jansons / Flickr
Jest pierwszy kardynał, który zdecydował się podpisać oświadczenie napisane przez trzech kazachskich biskupów, w którym jasno wykazano, że zatwierdzona przez Watykan liberalna interpretacja „Amoris laetitia” jest niezgodna z doktryną katolicką.
Pierwszym kardynałem, który zdecydował się na ten krok jest Łotysz kard. Janis Pujats, metropolita Rygi. Kardynał jest szóstym hierarchą (poza autorami arcybiskupami Janem Pawłem Lengę i Tomaszem Petą, a także biskupem Athnasiusem Schneiderem są to  dwaj Włosi: emerytowany nuncjusz w Stanach Zjednoczonych abp Carlo Maria Viganò i arcybiskup emeryt archidiecezji  Ferrara-Comacchio, abp Luigi Negri). 

 

I aż trudno nie zadać pytania, kiedy pod owym oświadczeniem podpiszą się polscy biskupi? Podczas Synodu dzielnie bronili oni doktryny Kościoła, później zapewniali, że nic się nie zmieniło, a teraz, gdy niezgodne z dotychczasową doktryną i prawem kanonicznym interpretacja biskupów Buenos Aires została uznania przez papieża Franciszka za oficjalne stanowisko Kościoła nabrali wody w usta. A wielu wiernych czeka na jasny głos naszych pasterzy!

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews.com/MalyDziennik.pl

17:03 5 stycznia 2018Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie