RELIGIA

Piękny gest prezydenta wobec zamordowanej w Boliwii polskiej świeckiej misjonarki. W kościele św. Barbary w Libiążu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe

W kościele św. Barbary w Libiążu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć, polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii.

Przy białej trumnie ustawiono czarno-białe zdjęcie Heleny. Żegna ją rodzina, przyjaciele, wolontariusze z Wolontariatu Misyjnego "Salvator" oraz mieszkańcy Libiąża.

 

Pogrzeb Heleny Kmieć ma charakter państwowy. Premier Beatę Szydło reprezentuje szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. W uroczystości uczestniczy także podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

 

Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Helenę Kmieć – polską wolontariuszkę, która zginęła w Boliwii – Złotym Krzyżem Zasługi za działalność charytatywną i społeczną oraz za zaangażowanie w pomoc potrzebującym. Odznaczenie to przekazał rodzinie Wojciech Kolarski.

 

Helena Kmieć została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zginęła w miejscowości Cochabamba podczas napadu na ochronkę dla dzieci. Została ugodzona nożem. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych. Zostanie pochowana na cmentarzu komunalnym w Libiążu.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie żyje biskup kielecki, ks. Kazimierz Ryczan. Świeć, Panie, nad jego duszą!

Redakcja malydziennik

To jest prawdziwy charyzmatyk. Od niego trzeba się uczyć otwarcia na Ducha Świętego!

Redakcja malydziennik

Papież mianował swego delegata przy Zakonie Malttańskim

Ładuję....