RELIGIA

Piękny gest prezydenta wobec zamordowanej w Boliwii polskiej świeckiej misjonarki. W kościele św. Barbary w Libiążu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe

W kościele św. Barbary w Libiążu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć, polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii.

Przy białej trumnie ustawiono czarno-białe zdjęcie Heleny. Żegna ją rodzina, przyjaciele, wolontariusze z Wolontariatu Misyjnego "Salvator" oraz mieszkańcy Libiąża.

 

Pogrzeb Heleny Kmieć ma charakter państwowy. Premier Beatę Szydło reprezentuje szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. W uroczystości uczestniczy także podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

 

Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Helenę Kmieć – polską wolontariuszkę, która zginęła w Boliwii – Złotym Krzyżem Zasługi za działalność charytatywną i społeczną oraz za zaangażowanie w pomoc potrzebującym. Odznaczenie to przekazał rodzinie Wojciech Kolarski.

 

Helena Kmieć została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zginęła w miejscowości Cochabamba podczas napadu na ochronkę dla dzieci. Została ugodzona nożem. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych. Zostanie pochowana na cmentarzu komunalnym w Libiążu.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie łudź się, każdy jest GRZESZNIKIEM. Ojciec Święty jasno: "kiedy nie ma konkretu, nie może być nawrócenia"

Niewiarygodne! Papież prosi pracowników tych służb mundurowych o miłosierdzie względem…

Redakcja malydziennik

Chrześcijańskie dzieci z Sudanu południowego za miskę jedzenia odmawiają islamskie modlitwy. Biskupi przyznają: "ludzie ciągle są mordowani, okradani, plądrowani, wysiedlani"

Redakcja malydziennik
Ładuję....