POLITYKA

Piekielna noc w HAMBURGU! Ponad 213 rannych policjantów

W nocy z piątku na sobotę niemiecka policja zlikwidowała barykady wzniesione przez lewicowych ekstremistów na jednej z ulic w dzielnicy Hamburga Schanzenviertel. Zatrzymanych zostało ponad 100 członków lewackich bojówek. Działacze lewicy zniszczyli okoliczne sklepy i splądrowali supermarket.

Na ulicy Schulterblatt kilkuset lewackich ekstremistów wzniosło barykady i podpaliło je. Wielu z nich uzbroiło się w kamienie, płyty chodnikowe, koktajle Mołotowa i proce. 

Oddział policji skierowany do interwencji został obrzucany kamieniami, deskami i koktajlami mołotowa. Siły porządkowe próbowały rozpędzić demonstrantów za pomocą armatek wodnych jednak bezskutecznie.

Po północy na pomoc ruszyła jednostka antyterrorystyczna. Niedaleko teatru „Rote Flora” uzbrojeni antyterroryści przeszukiwali domy w których pochowali się lewaccy ekstremiści. Spychacze zlikwidowały barykady.

Rzecznik policji Tima Zill powiedział, że zatrzymano ponad 100 osób. Obrażenia odniosło 213 funkcjonariuszy – przekazała hamburska policja w sobotę. Według policji liczba ta będzie jeszcze rosną, ponieważ część obrażeń zgłaszanych jest po zakończeniu akcji.

Podczas walk lewicowych demonstrantów z policją zniszczeniu uległy okoliczne witryny, lokale znajdujące się na parterach, zniszczone zostały bankomaty a jeden z supermarketów został splądrowany.

WorldOnAlert na Twitterze doniósł, że nawet ludzie, którzy mieszkali w pobliżu okradanych sklepów, przyłączali się do grabieży zapominając nawet o zasłonięciu twarzy. Zachowanie Niemców pokazuje, że przysłowie "okazja czyni złodzieja" jest zawsze aktualne.

Źródło: wpolityce.pl, WorldOnAlert (Twitter)

Komentarze

Zobacz także

Narzekasz na podatki w Polsce? Powody do narzekania to mają Włosi

Redakcja malydziennik

BĘDĄ JEDNAK ZMIANY W RZĄDZIE! Beata Szydło potwierdza!

Redakcja malydziennik

Oto drużyna Donalda Trumpa

Redakcja malydziennik
Ładuję....