OPINIE POLITYKA RELIGIA

Patryk Jaki: Wszystkie systemy totalitarne zaczynały od walki z Kościołem

– Każdy kto zna historię Polski i Europy bardzo dobrze wie, że wszystkie systemy totalitarne zaczynały od walki z Kościołem i chrześcijaństwem, żeby likwidować wszystkie bariery moralne – komentuje ostatnie ataki na Kościół wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Patryk Jaki był gościem audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Polityk odniósł się na antenie do ostatniej konferencji prasowej Grzegorza Schetyny, na której ostro skrytykowano ojca Tadeusza Rydzyka i zapowiedziano stworzenie „Komisji Prawdy”.

Czytaj także: To musisz zobaczyć! Patryk Jaki przepędza kosztownych adwokatów Hanny Gronkiewicz-Waltz!

Kandydat do europarlamentu twierdzi, że to celowe ataki na Kościół i jego wiernych.

Dla nich chrześcijaństwo jest czymś co trzeba zdeptać i bić. Uważam, że to, co się udało stworzyć Ojcu Dyrektorowi i Rodzinie Radia Maryja, to coś, co jest dozwolone w państwie demokratycznym.

– mówił Patryk Jaki.

Polityk odniósł się także do nagłaśnianej ostatnio sprawy przypadków pedofilii wśród duchownych. Zdaniem gościa Radia Maryja podejście do tej kwestii jest nieuczciwe, gdyż pomija się inne grupy zawodowe, gdzie zjawisko wykorzystywania nieletnich jest powszechniejsze.

Mu mówimy: Proszę bardzo. Chcecie badać przypadki pedofilii, to badajmy wszędzie, a nie tylko w Kościele. (…) W jaki sposób ofiary innych profesji, dzieci skrzywdzone, są gorsze?

– powiedział Patryk Jaki.

Polityk podkreślił, że wszystkie głośne przypadki nadużyć wśród niektórych księży to marginalne sprawy. W ocenie Jakiego ostatnie ataki na Kościół to „próba wprowadzenia w Polsce tego, co wprowadzano w państwach zachodnich, tzn. po prostu niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej”.

Źródło: Radio Maryja

Fot. Screen youtube

Komentarze

Zobacz także

Pawłowicz: Akademicka targowica?

Redakcja malydziennik

Mocny wpis Ziemkiewicza o Owsiaku

Redakcja malydziennik

"To całe macierzyństwo jest ch****” – powiedziała Chylińska. Czy rzeczywiście?

Redakcja malydziennik
Ładuję....