RELIGIA

Pastuszkowie z Fatimy wkrótce będą ŚWIĘTYMI!

Na 20 kwietnia Watykan zapowiedział konsystorz pod przewodnictwem papieża Franciszka w sprawie kanonizacji m.in. rodzeństwa pastuszków z Fatimy, uważanych za świadków objawień maryjnych. Papież ogłosi ich świętymi zapewne 13 maja, w setną rocznicę objawień.

W wydanym we wtorek komunikacie watykańskie biuro prasowe poinformowało, że konsystorz dotyczyć będzie kanonizacji portugalskich dzieci: Franciszka Marto (1908-1919) i Hiacynty Marto (1910-1920).

 

Pod koniec marca Franciszek wyraził zgodę na publikację dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem rodzeństwa, beatyfikowanego przez św. Jana Pawła II podczas wizyty w Fatimie w 2000 roku.

 

Wszystko wskazuje na to, że na konsystorzu zapadnie decyzja o tym, iż zostaną oni wyniesieni na ołtarze podczas wizyty papieża w Fatimie z okazji stulecia objawień. Franciszek będzie tam 12 i 13 maja.

 

Jednocześnie trwa proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień, siostry Łucji Dos Santos, która zmarła w 2005 roku. Brała ona udział w beatyfikacji rodzeństwa Marto i współpracowała z Watykanem, gdy św. Jan Paweł II polecił w 2000 roku ujawnić tekst tzw. trzeciej tajemnicy fatimskiej. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kard. Robert Sarah odwiedził Kraków i Rychwałd

"W wyborze uczestniczyło nas 115. Zadam wam pytanie: kto był najbardziej inteligentny?". "Ty". "Nie, nie wiadomo"

Redakcja malydziennik

Albo Kościół ma rację, albo nie ma żadnego życia pozagrobowego. Logika i pogrzebowe mowy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....