CYWILIZACJA

Paryż – świąt nie będzie! Oto jak Francja niszczy ducha świąt

Przedświąteczne jarmarki to tradycja niemal całej Europy. Od tego roku nie będzie można pospacerować między alejkami z bożonarodzeniowymi produktami w stolicy Francji.

Rokrocznie odbywający się jarmark świąteczny na Polach Elizejskich w Paryżu nie odbędzie się. Tradycja ta nie została przerwana przez 35 lat – informuje na Twitterze Eryk Mistewicz, publicysta i autor serwisu Wszystko Co Najważniejsze.

 

Była to druga wiadomość podana we francuskim dzienniku telewizyjnym. Targ nie odbędzie się z powodu sprzeciwu rządzących Paryżem socjalistów. Uważają oni, że budki targowe prezentowane na jarmarku są "obskurne" – sprecyzował Mistewicz.

 

Paryskie targi w normalnym trybie trwają przez siedem tygodni, a zatrudnienie znajduje przy nich 2000 osób. Dodatkowym argumentem Rady Miejskiej jest niska jakość oferowanych produktów i zawyżone ceny.

 

Wywołało to protest ze strony organizatora jarmarku, Marcela Campiona. Zmobilizował on kierowców i doprowadził do paraliżu obwodnicy Paryża – na drodze utworzył się dziesięciokilometrowy korek. Na razie nie wydaje się jednak, że przyniósł on pożądany efekt.

Po raz pierwszy od 35 lat nie odbędą się w tym roku targi bożonarodzeniowe na Polach Elizejskich. Druga wiadomość w wiadomościach #France2.

— Eryk Mistewicz (@ErykMistewicz) 5 listopada 2017

Źródło: Twitter/ stefczyk.info

Komentarze

Zobacz także

Narkotyki w Polskich sklepach. Uważaj na te owoce.

Redakcja malydziennik

Wezwał policję, bo zaatakowało go stado jaszczurek. Na miejscu okazało się, że…

Adam Gaafar

Roe, której historia zalegalizowała aborcję w USA, nie żyje. Ta lesbijka nawróciła się i walczyła o…

Redakcja malydziennik
Ładuję....